Fireproof qeramike Letra Fiber

Përshkrim i shkurtër:


 • OEM / ODM: Shërbimi Available
 • Kushtet e pagesës: T / T, Western Union, PayPal, L / C, etj
 • Detail Product

  Product Tags

  Qeramike Fiber Paper Përbërja, Prona dhe Aplikime

  Procesi i prodhimit:

  lëndëve të para (fije pambuku) i ujit add - pulping - agjitacion - letër formimin - thatë - coiling.

  Features:

  High-Forca anti-marramendës

  fleksibilitet të lartë

  përmbajtje të ulët shllak

  Trashësia e saktë

  Smooth në të dy anët

  rezistenca termike shoku

  përçueshmëri shumë të ulët termike

   

  Aplikacion:

  Hekur dhe e vazhdueshme që hedh zhytja çelik shkrirjes shtresë izoluese hundë

  industrinë e qelqit procesi i zgjerimit termik

  Glass qeramika dhe materialet e tjera të ndërtimit të industrisë

  qark izoluese të shkurtër

  copë litari izolim

  zgjerim të përbashkët

  kontrollit të temperaturës të pjesëve të përpunuara gjatë trajtimit të ngrohjes

  Feta punching në objektet e brendshme të nxehtë

  material termike rezistencës në automjete (shall dhe shkarkimit)

  rondelë metalike shkrirë

  parandalimin e zjarrit

   

  Përshkrim i produktit:

  letër fiber qeramike është prodhuar nga fibra refraktare, plus një sasi të vogël lidhës organik.

  Ajo ka veti të shkëlqyera izolimin termik, mund të trajtohen me dorë, dhe është i përshtatshëm për të ndërtuar.

  Shumë fleksibël dhe rezistent ndaj marramendës. Veçanërisht i përshtatshëm për përpunimin e thellë. Të tilla si: struktura laminuara, grushta, më bëni ose palosur.

  Kjo është një material kimikisht stabile izolues me një temperaturë maksimale prej 1260 ° C.

  Binder organike mund të digjet plotësisht, kur të nxehtë për herë të parë, dhe humbja në temperaturë të ndezjes është rreth 300 ° C.

  Main Performance Parametrat

  Klasifikimi Temperatura 1260 ℃ 1350 ℃
  Normal Temperatura Performance
  (23 ° C / lagështia relative 50%)
    
  Ngjyrë e bardhë e bardhë
  Dendësia Bulk (në mesatare) kg / m3 165-180 180-220
  forca elastik kN / m 0,30-1,2 0,30-1,2
  0.5mm > 0.20 > 0.20
  1mm > 0.32 > 0.32
  2mm > 0.52 > 0.52
  3mm-6mm > 0.66 > 0.66
  Temperatura e lartë Performance  
  Djegia (reduktimi sasi amputim) <8% <8%
  Koeficienti i përcjellshmërisë termike
  (në temperaturë mesatare më poshtë)
    
  25 ℃ W / MK 0,06 0,06
  400 ℃ W / MK 0.09 0.08
  600 ℃ W / mk 0.12 0.11
  800 ℃ W / mk 0.17 0.16
  1000 ℃℃ W / MK 0,03-0,21 0,03-0,21
  Temperatura Line tkurrje
  (klasifikimi)
  <4% <4%
  Përbërje kimike  
  SiO2 + Al2O3 > 97% > 97%
  Al2O3 > 45% > 52%

  Lloji: Shgtzdh qeramike Letra Fiber

  temperature klasifikimi: 1260 ° C, 1350 ° C

  temperature klasifikimi ° C

  1260

  1260

  1260

  Dendësia Bulk kg / m3

  200 ± 15

  200 ± 15

  200 ± 15

  Përmbajtja organike%

  6-8

  6-8

  6-8

  Përçueshmërisë termike në temperaturë mesatare
  (w / NK)
  densitet Volum 128kg / m3

  200 ℃

  0,075-0,085

  400 ℃

  0,115-0,121

  600 ℃

  0,165-0,175

  Kryesor kimik perberje
  %

  Al2O3

  45-46

  45-46

  45-46

  SiO2

  51-52

  51-52

  51-52

  Specifikimet e produktit standarde (mm)

  1,000,000 x 610 x 0.5
  80,000 x 610 x 0.7
  60,000 x 610 x 1
  30,000 x 610 x 2
  20,000 x 610 x 3
  15,000 x 610 x 4
  120,000 x 610 x 5
  100,000 x 610 x 6

    • Previous:
 • Next:

 • Send your message to us:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Related Products

  Send your message to us:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne