Single fund ngrohës cartridge

Përshkrim i shkurtër: • OEM / ODM: Shërbimi Available
 • Kushtet e pagesës: T / T, Western Union, PayPal, L / C, etj
 • Size: 8 * 100mm
 • Specifikimet: 250V 100W
 • Detail Product

  Product Tags

  Fishek ngrohës është cilindrike elementet e ngrohjes elektrik.

  Dendësia vat mund të arrijnë 25 W / cm2 dhe temperatura operativ mund të shkojnë deri në 600 ° C.

  Kryesisht fishekë Heater janë përdorur për ujë apo molding.It së përdorur për ngrohje deri trupat e ngurtë të tilla si shtyn injeksion ngrohje pllaka apo mjete të ndryshme ,.

  Fishek ngrohës gjithashtu mund të përdoret për ngrohje e ujit të gazrave nën kushte të caktuara, e përdorur gjerësisht për prodhimin e pjesëve plastike dhe gome në industrinë e makinave, ose në industrinë e përpunimit të ushqimit, etj.

  ngrohje fishek janë gjithashtu gjenden zakonisht në kimike, elektronike, pajisje mjekësore, paketim dhe industritë bërthamore.

  Detail teknike:

  1 diameter Tub: Φ3mm-Φ30mm

  2 Tube Materiali: SS304, SS316, SS321, INCOLOY800 etj

  3 Insulation Material: të lartë të pastërtisë MgO

  4 Reisistance element teli: Ni-Cr ose FeCr

  5 Lead Option Connection: crimped ose Swaged çon

  6 Lead dhe lloji i çon lidhjes, 10 "Tekstil me fije qelqi Standard (options teli, silikoni temperatura e lartë frberglass).

  intensiteti Heat Nuk i kalon 30Wcm2 (e këshillueshme)
  pushtet Varet dimensionin
  Ik e rrymës (kur të ftohtë) <= 0.1mA një v 242.
  Izolim (kur të ftohtë) 5 Min Ohmios 500 Watts minimale
  Forca dielektrike 1500V. 1 / seg
  temperatura e punës 750ºG max.
  Toleranca e gjatësisë +/- 1.5%
  Toleranca e diametër -0,01 a -0,06 m / m
  Toleranca e prerë e informacion lidhur +/- 15 mlm
  toleranca energji (w) 5% - 10%
  zona të ftohta Varet gjatësi dhe diametër 5-25mm

  Ne ofrojmë shërbim OEM / ODM dhe zgjidhje ngrohje. • Previous:
 • Next:

 • Send your message to us:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Related Products

  Send your message to us:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne